Veselé učení

DetiVeSkole
Už Jan Ámos Komenský preferoval školu hrou. Pojďte se dnes s námi podívat na několik knih, které vaše děti naučí a přitom pobaví!

Čas utekl jako voda a vaše děti se brzy budou účastnit zápisu do školy. Nepodceňte přípravu, s knihou Šimonovy pracovní listy 22, kterou vydalo nakladatelství Portál, si děti procvičí grafomotoriku, slovní projev a mnoho dalších dovedností, které se jim v první třídě budou hodit.

Šimonovy pracovní listy 22

Dvojice zkušených autorek připravila soubor pracovních listů s komplexním a podrobným zadáním, které přinášejí množství nápadů na činnosti, tipy na motivaci k těmto činnostem, úkoly a otázky pro další možné rozvíjení uvedených motivů. Zadání uvádí potřebné pomůcky a zvolené cíle, činnosti se vyváženě věnují rozvoji slovní zásoby a řečového projevu, grafomotorických dovedností, orientaci na ploše a dalším dovednostem, s důrazem na procvičování a upevňování schopností, které děti uplatňují, resp. očekává se, že je budou uplatňovat, na začátku povinné školní docházky.

Dokreslete spolu s dětmi hroznové víno

Vysvětlení přísloví: Co to znamená, že na svatého Martina pláče husí rodina? Jaké jídlo bylo obvykle v tento svátek? Proč se říkalo svatomartinská husa? Jak lidé slavili posvícení? (Pokud bylo v obci posvícení, hospodyně napekly koláče či jiné tradiční krajové pečivo a peklo se maso. Večer byla v hospodě tancovačka a pro děti byly na návsi kolotoče a houpačky.) Proč svatý Martin přijíždí na bílém koni? (často se stalo, že napadl první sníh)

Autor: Eva Štanclová, Renata Frančíková

Ilustrátor: Renata Frančíková
Počet stran: 64
Vazba: brožovaná
Věk: 5+

Přečtěte si více o knize Šimonovy pracovní listy 22

————————————————————-

Zajímá vaše děti, jak se vyrábí kečup nebo jak se staví dům? Na zvídavé otázky odpoví knížka plná básniček Bez práce nejsou koláče, kterou vydalo nakladatelství Grada!

Bez práce nejsou koláče

Pokud vás nikdy nenapadlo ptát se na původ obyčejných věcí, jako je třeba papír, čokoláda, tužka nebo žvýkačka, tato kniha se zeptá za vás a také vám podrobně odpoví. Budou to odpovědi veršované a krásně ilustrované. Přečtěte si básničky, ve kterých se zvědavé děti ptají a dospělí zasvěceně odpovídají. Tohle veršované poučení už se vám z hlavy jen tak nevykouří!

Jak se dělají zápalky?

Jednou seděl Michálek
nad krabičkou zápalek
„Jak to, že ta dřívka hoří,
a jak se v nich oheň tvoří?“

Tatínek ho uviděl,
poučení ihned měl:
„Opatrný musíš být,
ať neshoří celý byt!“

Neboj, tati, chci jen znát,
jak zápalky udělat.

„Stromy, které měkké jsou,
na plátky se nařežou,
sekáčkem se nasekají,
ať velikost stejnou mají.

Do kádí se dřívka dají,
ve kterých se vykoupají.
Namočené tam pak jsou
s jednou látkou chemickou.“

Autor: Zuzana Pospíšilová

Ilustrace: Magda Veverková
Počet stran: 88
vazba: vázaná
Věk: 5+

Přečtěte si více o knize Bez práce nejsou koláče

————————————————————-

Nic se nemá přehánět, a tak by mezi učením měla nastat i chvilka pauzy. Děti určitě vydechnou při hraní lodí, piškvorek a dalších Her pro volné chvíle. A co víc – nenásilně si procvičí postřeh, taktiku i bystrý úsudek! Titul vydalo nakladatelství Fragment.

Hry pro volné chvíle – herní plány + pravidla

Zatoč s nudou a vytáhni eso z rukávu kdekoli a kdykoli! Zahraj si s kamarády oblíbené hry Země-město, Námořní bitva, Piškvorky nebo Kostky a užij si plno zábavy. Nemusíš nic kreslit ani shánět kostičkovaný papír. Herní plány vystačí na spoustu her a součástí jsou i pravidla.

 

Počet stran: 82
Vazba: bez vazby
Věk: 7+

Přečtěte si více o titulu Hry pro volné chvíle – herní plány + pravidla

————————————————————-

Pokračování zajímavých informací z naší historie Na co v učebnicích dějepisu nezbylo místo 2 vydalo nakladatelství Motto. Poznávejte historii, místa, postavy a události z českých novověkých dějin z nového úhlu pohledu!

Na co v učebnicích dějepisu nezbylo místo 2

Volné pokračování knih Co v učebnicích nebývá a Co možná nevíte o životě našich předků opět přináší mnoho zajímavostí, které se do učebnic dějepisu nevešly, ale které dokreslují a přibližují život našich předků.

Jízda vpravo – úzus, který němečtí okupanti pouze urychlili

Pravostranný levák Napoleon

U nás, resp. na dnešním pražském Karlové mostě, zavedly poprvé jízdu i chůzi vpravo* v letech 1757 a 1759 policejní dopravní předpisy (zpracované podle vzoru Dráždím), na jejichž dodržování dohlíželi k tomu určení dozorci.

* Za jízdu vpravo prý vděčíme francouzským kočím, kteří řídili spřežení tvořená více než dvěma kom nikoliv z kozlíku, nýbrž ze hřbetu jednoho z tahounů. Protože lze předpokládat, že byli většinou praváci, a tudíž se jim nasedalo lépe na koně zapřaženého ve spřežení vlevo, drželi vůz na pravé straně silnice, aby měli lepší přehled, když míjeli protijedoucí povoz.

 

Autor: Stanislava Jarolímková

Počet stran: 272
Vazba: vázaná
Věk: 8+

Přečtěte si více o knize Na co v učebnicích dějepisu nezbylo místo 2 a podívejte se na ukázkovou kapitolu


 Pomáháte dětem s přípravou do základní školy? Také jste rádi hráli město, jméno, …? Která z knih vás zaujala? Napište nám!

Tyto knihy a mnohé další můžete vydražit
našich aukcích!

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeŠimonovy pracovní listy 22
Celkový rozvoj s důrazem na přípravu do školy

Štanclová, Eva

Portál, 2014

zobrazit info o knizeBez práce nejsou koláče

Pospíšilová, Zuzana

Grada, 2014

zobrazit info o knizeHry pro volné chvíle – herní plány + pravidla

Fragment, 2014

zobrazit info o knizeNa co v učebnicích dějepisu nezbylo místo 2

Jarolímková, Stanislava

Motto, 2014

Napsat komentář