V dnešních knižních tipech najdete odpovědi na celou řadu otázek z oblasti rodinných vztahů, problematiky dospívání a také se vám pootevřou dveře do fascinujícího světa lidské paměti.
Seznamte se s principy Gestalt terapie a poznejte, čím je prospěšná rodinným vztahům.
Kniha nabízí unikátní vhled do přístupu Gestalt terapie k rodinné terapii. Rodina v postmoderní době má těžký úkol: má být místem, kde dosáhne seberealizace jak každý její jednotlivý člen, tak rodina jako celek. A to není snadný úkol. Gestalt terapie se zaměřuje na to, kým se kdo v rámci rodinných vztahů stává, co prožívá ve svém těle a jaký je kontakt mezi jednotlivými členy rodiny. Z těchto výchozích bodů vyvozuje kniha prakticky uchopitelné principy, jak takové situaci v rodině rozumět a co dělat pro to, abychom jako terapeuti usnadnili restart vztahového tance v rodině, kde se rytmus každého člena stává hudbou. Některé pojmy jako mezitělovost, funkce osobnosti a gramatika vztahu se v autorově podání stávají cennými terapeutickými prostředky, které pomáhají rodině obnovit sen o plnosti všech jejích členů a kterými obohacuje teoretické i praktické pole rodinné terapie v naší krajině.
Tanec židlí a tanec zájmen
Rodinná Gestalt terapie
Autor: Giovanni Salonia
Přeložila: Marie Hotařová
Počet stran: 173
Vazba: brožovaná
Formát: 148×220 mm
ISBN: 978-80-7530-471-1
Doporučená cena: 327 Kč
Knihu Tanec židlí a tanec zájmen vydalo nakladatelství Malvern.
O autorovi
Giovanni Salonia je člověk mnoha zkušeností, znalostí a dovedností. Vzděláním propojuje profesi psychologa, psychoterapeuta a teologa. Vede Institut Gestalt terapie Kairòs (Benátky, Řím, Ragusa) a rodinné poradenské centrum Oasi Cana v Palermu. Je mezinárodně známým učitelem a profesorem na mnoha italských a zahraničních univerzitách. Byl prezidentem FISIG (Italská federace Gestalt výcviků). V roli psychoterapeuta vychází z těchto výcviků: Rogersian Therapy (H. Franta), Family Therapy (M. Kirschenbaum – C. Gammer), Bodytherapy (G. Downing), Gestalt terapie (E. a M. Polster, I. From, J. Zinker). Je autorem četných publikací z oblasti Gestalt terapie a rodinné terapie. Založil a od roku 2008 vede Gtk – International Psychotherapy Journal. Žije na Sicílii.
Zdroj informací: Malvern
————————————————
Druhá kniha pomůže rodičům dětí ve věku preadolescence úspěšně překonat a hlavně pochopit toto náročné a velice citlivé období.
Puberta tluče na dveře: vaše dítě už není malé a začíná toužit po větší nezávislosti. Jaké výzvy a problémy čekají na děti ve věkové kategorii 8-12 let a také na vás, jejich rodiče? Mnoho rodičů není připraveno na to, jak moc se jejich děti v tomto období změní. Věk označovaný jako preadolescence neboli časná adolescence byl dlouho přehlížený a považovaný za období klidu mezi rychlým rozvojem v dětském věku a bouřlivým dospíváním.
Tato praktická příručka o výchově dětí vychází z dětské psychologie založené na nejnovějších poznatcích a zkoumá vývoj dětí v tomto přechodném období. Ukáže vám, na co děti myslí, s čím se potýkají nebo co je trápí a jak se to dotýká rodičů. Autorka knih o výchově dětí Tanith Careyová a klinická psycholožka Angharad Rudkinová vám předkládají 75 situací z reálného života, kterým jako rodiče mladších teenagerů obvykle můžete čelit: od vět jako „Nesnáším tě!“, „Už jen jednu hru“, „Už nemusím do postele tak brzy“, „To je pro mimina“ přes konflikty s kamarády, problémy ve škole, nespokojenost s vlastním tělem a svými schopnostmi až po bezpečnost v online prostředí. Posuňte vztah se svými dětmi na vyšší úroveň a připravte se na náročné turbulentní roky dospívání, které vás teď doma čekají.
Jak přemýšlí náš mladší teenager?
Autorky: Tanith Careyová, Angharad Rudkinová
Přeložil: Petr Somogyi
Počet stran: 208
Vazba: flexi
Formát: 200×235 mm
ISBN: 978-80-276-0944-4
Doporučená cena: 499 Kč
Knihu Jak přemýšlí náš mladší teenager? vydalo nakladatelství Slovart.
Ukázka z knihy
Prohlédněte si celou ukázku.
O autorkách
Tanith Careyová je britská spisovatelka a novinářka. Ve svých knihách se zabývá především psychologií rodičovství a analýzou problematiky ve vztazích rodičů a dětí. Je autorkou 14 knih, z nichž některé byly přeloženy do 35 jazyků. Za svou literární a novinářskou práci získala celou řadu prestižních ocenění.
Zdroj informací: www.cliomedia.co.uk
Dr. Angharad Rudkinová působí jako programová lektorka v oboru dětské klinické psychologie na univerzitě v Southamptonu. Organizuje také program Dítě a dospívající, který nabízí výuku a workshopy na téma duševního zdraví dětí. S médii konzultuje články a pořady, týkající se vztahových problémů mezi rodiči a dětmi.
Zdroj informací: www.southampton.ac.uk
————————————————
Vydejte se spolu s dalším knižním tipem do fascinujícího světa lidské paměti.
Nepříliš rozsáhlá studie významného ruského psychologa je mimořádným svědectvím o jeho téměř třicetiletém zkoumání člověka, jehož paměť neměla zřetelné hranice nejen pokud šlo o její rozsah, ale i co do trvalosti zapamatování. Luria díky své důvěrné znalosti muže obdařeného mimořádnou pamětí, s nímž vedl řadu rozhovorů a prováděl mnoho testů, popisuje v bohatých detailech nejen zjevné přednosti úžasné paměti, ale i její překvapivé slabiny. I s pomocí doslovných přepisů jeho výpovědí můžeme nahlédnout do mysli člověka neschopného zapomenout a sledovat, jak se jeho mimořádná paměť projevovala v ostatních stránkách jeho osobnosti, v jeho myšlení, představivosti a chování, jak ovlivňovala jeho vnitřní svět i kontakt s okolím.
Kniha patří ke klasickým dílům světové literatury o lidské paměti a ani po letech neztratila nic ze své fascinující intenzity
Malá knížka o velké paměti
Autor: Aleksandr Romanovič Lurija
Přeložila: Olga Parolková
Počet stran: 184
Vazba: vázaná
Formát: 117×176 mm
ISBN: 978-80-262-2201-9
Doporučená cena: 279 Kč
Knihu Malá knížka o velké paměti vydalo nakladatelství Portál.
Ukázka z knihy
Přistoupil jsem k vyšetření pana Š. se zvědavostí obvyklou u psychologa, ale bez velké naděje, že pokusy prokážou něco pozoruhodného. Avšak již první zkoušky změnily můj postoj a vyvolaly rozpaky a bezradnost, jenže tentokrát nikoli u vyšetřovaného, ale u vyšetřujícího.
Prohlédněte si celou ukázku.
O autorovi
Aleksandr Romanovič Lurija (1902–1977) byl profesorem Moskevské univerzity. Jeho nejznámější příspěvky se týkají paměti, jazyka a mentální retardace. Zpočátku byl propagátorem psychoanalýzy, po setkání se Lvem Vygotskym se stal jeho žákem a posléze klíčovým představitelem jeho nového psychologického směru, tzv. kulturně-historické psychologie.
Zdroj informací: Portál
Zapojte se do našich aukcí, v nichž najdete tyto knihy a mnoho dalších za skvělé ceny.
Která z dnes představených knih vás nejvíce zaujala? Napište nám svůj názor v komentářích.
Související knihy
Tanec židlí a tanec zájmenRodinná Gestalt terapie
Salonia, Giovanni
Malvern, 2024
Jak přemýšlí náš mladší teenager?Careyová, Tanith
Slovart, 2024
Malá knížka o velké pamětiLurija, Aleksandr Romanovič
Portál, 2024
Napsat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni.